Õhusõit.

BMW Motorrad ja LEGO Technic ehitavad hõljuksõiduki kontseptmudeli.

Piiride nihutamine on alati olnud BMW Motorradi osa. Mobiilsuse tulevik on üllatusi täis – nagu seda näitab ka hõljuv bokser. See algas konstruktori komplektiga.

LEGO disainerid on vere maitse suhu saanud. Nad otsivad oma järgmist seiklust. Taanlased on juba valmistanud värvilistest klotsidest miniatuurse R 1200 GS-i konstruktorikomplekti. "LEGO Technic võimaldab luua kõike, isegi tulevikku," ütleb disainer Lars Thygesen enesekindlalt. Nendest inspireerivatest mõtetest püstitavad LEGO tiim ja BMW Motorrad endale uue väljakutse.  

+ Loe edasi

Ambitsioonikas eesmärk – luua futuristlik mootorratas, mis vastab küsimusele, milline näeb mootorrattaga sõitmine tulevikus välja. Pöörane maailm – LEGO disainerid kasutavad omaenda konstruktorit ideeratta loomise alusena. Järgmisena toimunu on fenomenaalne. Tulevikuratas koosneb täpselt samadest osadest nagu ka LEGO Technic R 1200 GS Adventure, mis tähendas BMW Motorradi disaineritele suurt probleemi.

+ Loe edasi

BMW annab sulle tiivad.

Nad saavutavad võimatu. Münchenis asuvad töötajad viivad taanlaste visiooni ellu ja arendavad konstruktorikomplektist tõelise hõljukratta – lendav mootorratas, mis hõljub asfaldi kohal. Hõljuksõit. Alexander Buckan, BMW Motorradi sõidukidisaini juhataja, on sellest tulevikuvisioonist võlutud: ".Väljamõeldud tulevikumudeli loomine LEGO Technicu BMW R 1200 GS Adventure’i konstruktorikomplektist oli suurepärane idee ja suur loominguline väljakutse.

Kontseptis kasutati BMW Motorradi disainolemust tüüpiliste elementidega nagu boksermootor ja iseloomulik GS-i siluett, kuid samuti võeti sisse mõjutusi LEGO Technicu disainisuundadest.". Mine kõikjale ja loo tulevikku. Paistab, et LEGO Technic ja BMW Motorrad on hingesugulased. 

+ Loe edasi

KLOTSIDEST RATAS

Projekti mõlemad partnerid on juba varemgi tõestanud, et neil on ühiseid jooni: me võime lähtuda sellest, et BMW R 1200 GS Adventure on käinud siin planeedil pea kõikjal, kuid mitte kunagi varem Larsi kabinetis, Taani linnas Billundis. Lars istub oma laua taga; tema kõrval on suurejooneline 260 kilo kaaluv 125-hobujõuline masin. Taanlane silmitseb mootorratast; silmad libisevad üle kahvli, seejärel pöörab ta oma pilgu tagasi oma keerukale illustratsioonile. 

+ Loe edasi

FANTAASIAST ON SAAMAS REAALSUS

Miks asub see mootorratas just selles kontoris? Taanlane on olnud LEGO Groupi disainer peaaegu 25 aastat. Ta on visandanud sõidukeid LEGO Technicu jaoks üle viie aasta, tänu BMW Motorradile on see masin tema laua kõrval. 2015. a augustis võttis Münchenis asuv ettevõte esimest korda ühendust Billundis asuva loomingulise ehitusklotside arhitektiga. Idee – luua LEGO Technicu mudel reaalsest masinast. Taani mänguasjafirma oli BMW Groupiga juba varem koostööd teinud, et täiendada LEGO Creatori valikut MINI Cooperiga. Tehnilise käsitöö entusiastid olid ka juba mootorrattaid disaininud. Kuid seni olid need ainult virtuaalsed mudelid. Nüüd asub päris mootorratas "modelliks poseerima". 

+ Loe edasi

GS täidab kõiki nõudeid.

GS täidab kõiki nõudeid.

Idee varajastes etappides kaaluti mitut ratast. Kuid Adventure jäi valimisel sõelale. See püsis kõikidest mudelitest eespool kolmes kategoorias, mis olid LEGO Technicule uue mudeli disainimisel olulised: funktsionaalsus, autentsus ja ehitamise väljakutse. R 1200 GS Adventure pakub kõiki neid omadusi.  

+ Loe edasi

Ambitsioonide ergutamine.

Kui Lars kuulis sellest ideest, oli üks tema jaoks kindel – sellest saab tema projekt. "Mootorrattad on minu suur kirg ja minu jaoks on eriline pöörata neid masinaid disainides ülimat tähelepanu detailidele," selgitab disainer. Kuid hoolimata tema tohututest kogemustest pakub see projekt ikkagi uusi väljakutseid. "See on eriline mootorratas, millel on palju ebatavalisi omadusi.

Kahvel, nookur ja tagaratta üksik nookur. Ma olen varem LEGO Technicuga paljusid mootorrattaid disaininud, kuid mitte kunagi selliste eriomadustega," räägib meile Lars. Väljakutse äratab temas ambitsioonid ja ta asub kohe töö kallale. 

+ Loe edasi

Töötab nagu tõlkija.

Töötab nagu tõlkija.

Suur kohtumine BMW Motorradiga toimub kuu aega pärast esmakontakti. Koosolekulaual on juba Adventure’i miniatuurne mudel. Mudel on muljetavaldav, partnerid on nõus ja projekt saab rohelise tule. Lars asub kärmelt teele. Mootorrattaga, visandamisfaasis kõige olulisem tööriist tema laua kõrval. „Sellest oli palju abi, kuna ma sain näha osi väga detailselt ja mõõta proportsioone.“ Larsi töö meenutab tõlkija oma. Ta kuulab originaalmasinat, salvestab metallratta lausutud sõnad, mõtiskleb nende üle ja tõlgib need LEGO Technicu keelde. Ja nii tekkisidki mitu mudelit, mis on nüüd teel Münchenisse. 

+ Loe edasi

KÕIK MÄNGIVAD LEGO KLOTSIDEGA

BMW Motorradis vastutavate disaineritega kohtumisel demonstreerib Lars oma prototüüpe. Kontaktisikud on rõõmsad, et LEGO Technic kasutab nende masinat. Kuid täiusliku koopiani viiv rada ei ole veel läbi.  

+ Loe edasi

Arutamist veel jagub, üksikasju kommenteeritakse ja loomulikult – nendega mängitakse. Piiranguteta ja regulatsioonideta saavad baierlased ehitada ka ise virtuaalseid mudeleid ning ehitusklotside palavik levib kulutulena läbi piirnevate osakondade.

+ Loe edasi

Kõige raskem ülesanne.

Kõige raskem ülesanne.

Lars lendab tagasi Taani värske entusiasmiga. Tema üksikasjalikud teadmised masina kohta on samuti kasvanud. Olulised on pisidetailid, näiteks asjaolu, et masinal olev logo on viltu seni, kuni sõitja istub sadulasse; ainult siis läheb see sirgeks. Larsi visandite suund on õige. "See oli tõesti loominguline vestlus, kuid meil olid ikkagi kõik samad mõtteliinid," ütleb LEGO disainer, kirjeldades oma külaskäiku. Tagasi Taanis paneb ühepoolne nookur Larsi võimed maksimaalselt proovile. „Oli keeruline seada seda stabiilseks, kuna tegu on vaid plastiga. Sellegipoolest suutis taanlane ehitada üliolulise detaili olemasolevatest klotsidest. Mitte ühtki LEGO elementi ei olnud tarvis toota spetsiaalselt tema GS-i mudeli jaoks. "Ma ei pidanud tegema ühtki kompromissi," räägib Lars meile elluviimise kõige keerulisemast ülesandest. 

+ Loe edasi
Müncheni disainistuudio nägemine oli mulle inspireeriv. “

Lars Thygesen

VIIMANE TEST

Tema järjepidevus õigustab end lõpuks. Kui BMW Motorradi disainerid tulevad 2016. aasta märtsis LEGO peakorterisse külla, antakse mudelile veel viimast lihvi. Pärast seda peab see läbima ranged LEGO disainikontrollid. Kuid kui sobivuse üle valvajad ei leidnud ühtki viga ja andsid oma heakskiidu, „olid kõik õnnelikud,“ nagu Lars väljendab. Nüüd valmistub ta oma järgmiseks GS-i seikluseks – maastikusõit Hechlingeni enduuropargis.    

+ Loe edasi

Veel lugusid, mis võivad sulle huvi pakkuda.

Sobilikud mootorrattad.

spinner