DCSIMG
Inchcape Motors Estonia BMW Motorrad importöör

F 850 GS Adventure

BMW F 850 GS Adventure.

Just tundmatus ajendab teid üles tõusma ja ära minema. Kaugele ära! Ning mitte ainult piki sillutatud teid. BMW mudeliga F 850 GS Adventure vallutate uut maastikku, olete valmis uuteks seiklusteks ning sõitmiseks – sõltumata sellest, kuhu lähete. See reisienduro on valmistatud tõelistele maailmaavastajatele. Inimestele, kelle jaoks pole ükski sihtkoht liiga kaugel. Kogege maailma kaaslasega, mis on nii usaldusväärne, tugev ja võimas, et suudab pidada sammu teie uudishimuga. Tutvustame uut mudelit F 850 Adventure.

F 850 GS Adventure disain.

See kannab uhkusega GS-i geeni, mida näete kohe tooteperele omasest voolujoonelisusest. Paagi keskne paigutus juhiistme ja juhtraua vahel tagab ühtlasi nii ratastele ideaalselt jaotatud koormuse kui ka kena ja saleda tagaosa. Iseloomukas, küps ja silmatorkav – ning sama unikaalne kui te isegi. Näidake oma stiili isikliku mudeliga F 850 GS Adventure!

Globaalne mängija maailmarändurite seas.

Sellega igatsete lõputute teede ja katsumuste järgi: F 850 GS Adventure tunneb end maailmas koduselt ja justnimelt see torkab silma. Sellega olete valmis trotsima tuult ja ilma, kogema mis tahes maastikku ning maailmas olevaid seiklusi – nii mugavalt kui võimalik. Muuhulgas tagab seda suur, seadistatava kõrgusega Touringu tuuleklaas, standardmugavusega juhiiste ja suur 23 l paak. Metsikul maastikul mõnusalt sõitmiseks on teie F 850 GS Adventure varustatud vastupidavate lisatarvikutega: lisaks mootori kaitserauale või praktilisele roostevabast terasest pakiraamile, millele käib peale alumiiniumist pealiskohver, on ka külgmine kerepaneel väga robustne. Kõik on valmistatud teie maailmareisi tarbeks selle globaalse partneriga.

Edasiviiv jõud: soov avastada.

Ta tahab maailma näha: võimas ümbertöötatud paralleelne kahesilindrilinemootor 70 kW (95 hj) jõudlusega annab teile ja teie avastusihale õige tõuke. Uus mootori kontseptsioon avaldab muljet võimsa heli, tugevama jõudlusega tänu 70 kW (95 hj) 8250 pöörde juures minutis ning sujuva tööga ning tarbib sealjuures tagasihoidlikud 4,1 l kütust 100 km kohta (WMTC kohaselt). Pöördemomendiga 92 Nm 6250 p/min juures on sellel endurol piisavalt jõudu mis tahes maastikukatsumuseks sõltumata sellest, kuhu ta viite.

Mootor
Tüüp Vesijahutusega neljataktiline kahesilindriline mootor, neli klappi silindri kohta, kaks ülanukkvõlli, kuivkarteriga õlitussüsteem
Kolvikäik × silindri läbimõõt 84 × 77 mm
Töömaht 853 cm3
Nimivõimsus 70 kW (95 hj) 8250 p/min juures
Lisavarustuse väljundvõimsuse vähendus kuni 35 kW (48 hj) 6500 p/min juures
Lisavarustuses tavaline pliivaba kütus oktaanarvuga 91: 66 kW (90 hj) 8000 p/min juures
Maksimaalne pöördemoment 92 Nm 6250 p/min juures
Lisavarustuse väljundvõimsuse vähendus: 63 Nm 4500 p/min juures
Lisavarustuses tavaline pliivaba kütus oktaanarvuga 91: 86 Nm 6250 p/min juures
Surveaste 12,7 : 1
Segukontroll / mootori juhtimine Elektrooniline sissepritse
Heitkoguste standard Suletud kolmiskatalüüsjärelpõleti, heitestandard EU-4
Jõudlus/kütusekulu
Maksimaalne kiirus 197 km/h
Kütusekulu 100 km kohta vastavalt WMTC andmetele 4,1 l
Kütuse tüüp Pliivaba super, minimaalne oktaaniarv (RON) 95
Lisavarustuses pliivaba tavaline kütus, minimaalne oktaaniarv (RON) 91
Elektrisüsteem
Vahelduvvoolugeneraator püsiv magnetiline vahelduvvoolugeneraator 416 W (nimivõimsus)
Aku 12 V / 10 Ah, hooldusvaba
Jõuülekandesüsteem
Sidur Mitmekettaline märgsidur (tagaratta blokeerumist vähendav), mehaaniline
Käigukast Karterisse integreeritud pidevalt hambuv 6-käiguline käigukast
Ajam Kettülekanne, leevenditega tagaratta rummul
Šassii/pidurid
Raam Sillatüüpi raam, terasest konstruktsioon
Esiratta asukoht/vedrustus Pööratud asendis teleskoopkahvel, Ø 43 mm
Tagaratta asukoht/vedrustus Valualumiiniumist kahepoolne kiik, WAD haru, keskne vedruvarras, hüdrauliliselt reguleeritav eelpingutatud vedru, reguleeritav vedrustus
Esi- ja tagavedrustus 230 mm / 215 mm (lisavarustus: vedrustuse madaldamise komplektiga 210 mm / 195 mm)
Teljevahe 1593 mm
Järeljooks 124,6 mm
Roolikannu pöördenurk 62°
Veljed Ristised kodarveljed
Eesmine velg 2,15 × 21 tolli
Tagumine velg 4,25 × 17 tolli
Eesmised rehvid 90/90 – 21
Tagumised rehvid 150/70 R17
Eesmine pidur Kaks piduriketast, ujuvad pidurikettad, Ø 305 mm, kahekolvilise liikuva pidurisadulaga
Tagumine pidur Üks ketaspidur, Ø 265 mm, ühe kolviga liikuv pidurisadul
ABS-süsteem BMW Motorradi ABS-süsteem (lahutatav)
Mõõdud/kaalud
Istme kõrgus 875 mm (lisavarustuse vedrustuse madaldamise komplektiga: 815 mm, lisavarustuse madal iste: 835 mm, lisavarustuse topeltiste: 860 mm, valikulise lisatarvikuna Rallye iste: 890 mm)
Jala sisemine kaar 1950 mm (lisavarustuse vedrustuse madaldamise komplektiga: 1830 mm, lisavarustuse madal iste: 1870 mm, lisavarustuse topeltiste: 1910 mm, valikulise lisatarvikuna Rallye iste: 1980 mm)
Paagi kasutatav maht 23 l
Varu umbes 3,5 l
Pikkus 2300 mm
Kõrgus (v.a peeglid) 1437 mm
Laius (k.a peeglid) 939 mm
Tühimass, sõiduks valmis, täispaagiga 1) 244 kg
Lubatud kogumass 455 kg
Kandevõime (standardvarustusega) 211 kg

 

Tühimassiga seotud tehnilised andmed (DIN)
1) Vastavalt VO (EU) 168/2013 suunistele koos kõigi vedelikega, põhivarustusega ning vähemalt 90% ulatuses täidetud kütusepaagi kasutatava ruumiga.

PANIPAIGAD.

Alumiiniumist pealiskohver

Suure mahutavusega veekindel lukustatav pealiskohver.
Ideaalne lahendus pikamaareisifännidele, kes nõuavad endalt ja oma varustuselt maksimumi ka ekstreemsetes oludes: umbes 30 l mahutavusega on alumiiniumist pealiskohvris piisavalt ruumi BMW Motorradi kiivrile. Vastupidav kohver on tolmu- ja veekindel – praktilised omadused, mis on tõhusad ka äärmuslikes tingimustes.

Atacama pehmed pagasikotid

Mitmekülgsed, veekindlad ja äärmiselt abrasioonikindlad pehmed pagasikotid koos mitmete, spetsiaalselt maailmaränduritele valmistatud funktsionaalsustega.
Atacama pagasirull on valmistatud mitmetest robustsetest materjalidest ning vaimustab oma nutikate detailide ja 40 l mahutavusega. Lisaks veekindlale voodrile pakuvad lisaruumi mitu taskut. Mitmekülgne kinnituste kontseptsioon, kolm sanga ja seljakotifunktsioon tagavad turvalise paigalpüsimise ja äärmiselt praktilise käsitsemise.
Robustsed Atacama külgkotid avaldavad muljet nutikate detailide ja 60 l mahutavusega. Lisaks veekindlale voodrile pakuvad lisaruumi mitu taskut. Mootorrattale lihtsa paigaldamise tagavad kiiravatavad klambrid ning tugevatest kandesangadest on neid turvaline haarata ja äärmiselt lihtne käsitleda.

ERGONOOMIKA JA MUGAVUS.

Seadistatav sõitja jalatugi

Vedruga ja plastikust pinnaga jalatoed on kolme asendisse seadistatavad ning pakuvad maksimaalset mugavust ja stabiilset jalahoidu nii teel kui ka maastikul sõites. See tähendab paremat haardumist maapinnaga ning seistes sõites veelgi paremat kontrolli masina üle.

Seadistatav sõitja jalatugi, must

Vedruga ja plastikust pinnaga jalatoed on kolme asendisse seadistatavad ning pakuvad maksimaalset mugavust ja stabiilset jalahoidu nii teel kui ka maastikul sõites. See tähendab paremat haardumist maapinnaga ning seistes sõites veelgi paremat kontrolli masina üle.

Istmed

F 850 GS Adventure erinevad istmevariandid pakuvad individuaalset mugavust igale sõitjale:
Standardiste, must/hall
Kahevärvilise, musta/halli tooni standardiste aitab teie ratast individuaalsemaks muuta.
Madal iste, must/hall või must/punane:
15 mm madalam must/hall (valikuliselt saadaval ka must/punane) iste muudab rattale ja rattalt maha saamise lihtsamaks ja parendab ligipääsu maapinnale.

Rally sõiduiste:
Kõrge Rally iste avaldab muljet hea maapinnalt ligipääsetavusega, eriti tugeva polstriga maastikul kasutamiseks ning silmatorkava enduro-disainiga.

NAVIGEERIMINE.

Navigator IV

Multifunktsionaalne Navigator VI muudab marsruudi planeerimise lapsemänguks. 16 GB välkmälu ja viietollise puuteekraaniga süsteem näitab alati usaldusväärselt teed. Tänu ümmargusele polariseerimisfiltrile (CPOL) on veekindel ekraan isegi otsese päikesevalguse puhul lihtsasti loetav. Nutitelefonile sarnases korpuses olev kõrglahutusega ekraan pakub kogu olulist teavet ning vajalikku ülevaadet igas olukorras. Mitmed lisafunktsioonid muudavad plaanimise ja reisimise erutavaks elamuseks. See võimaldab marsruute luua vastavalt isiklikele eelistustele, nautimaks sõitmist käänulistel ja vähese liiklusega teedel. Tundmatul maastikul on suvand „Round trip“ eriti kasulik, kuna see juhatab teid alati usaldusväärselt alguskohta tagasi. Bluetooth-ühendus BMW Motorradi kommunikatsioonisüsteemiga ja valikuline rakendus Smartphone Link pakuvad teel olles puhtakujulist multimeedia-meelelahutust: navigatsioonisüsteemiteatised, telefonikõned ja muusika voogedastus; ka ilmateate küsimine või liiklusummikuteabe pärimine pole probleemiks. Koos navigeerimise ettevalmistamisega on saadaval ka muud funktsioonid, näiteks „Minu mootorratas“, ning seda saab juhtida ka käepidemes oleva multikontrolleri abil. Need, kes on valinud eelnevalt paigaldatud kaardiandmed, on alati uusima infoga kursis – seda tänu eluaegsetele tasuta kaardivärskendustele.

TURVALISUS.

Enduro alumiiniumist põhjakaitse

Tugev alumiiniumist enduro mootorikaitse kaitseb mootori põhja tõhusalt kivitäkete ja kahjustuste eest. Alumiiniumist kaitse, mis on spetsiaalselt maastikul kasutamiseks disainitud, on 2 mm paksune ning oluliselt laiem ja pikem kui standardne mootorikaitse. Selle eriline kuju võimendab masina silmatorkavat maastikusõiduvälimust.

Lisa-LED-esituled

Võimsad lisa-LED-esituled pakuvad tänu kaugemale valgustamisele vajalikku nähtavust ka halbades tingimustes.

Tulede kaitse

Tulede kaitse, mis on kiidetud heaks ka maastikul kasutamiseks, on lihtsalt kinnitatav ning kaitseb esituld tõhusalt kahjustuste eest maastikul sõites.

DISAIN.

LED-suunatuled

Voolujoonelised külgedele kinnitatud LED-tehnoloogiaga suunatuled
Vormikad valge klaasiga LED-suunatuled sobivad masina disainiga ning seavad uusi standardeid seoses disaini ja funktsionaalsusega.

HP valtsitud sidurihoob

HP hallist anodeeritud alumiiniumist valmistatud sidurihoob rõhutab ratta sportlikkust ning seda saab käe laiusele kolmes faasis ergonoomiliselt sobivaks seadistada.

HP freesitud käsipidurihoob

HP hallist anodeeritud alumiiniumist valmistatud käsipiduri hoob rõhutab ratta sportlikkust ning seda saab käe laiusele kolmes faasis ergonoomiliselt sobivaks seadistada.

Suur tuuleklaas

Suur tuuleklaas, saadaval nii toonitult kui ka toonimata versioonis, pakub juhile paremat tuule- ja ilmastikukaitset ning avaldab muljet, pakkudes paremat mugavust pikamaareisidel.

BIKE CONFIGURATOR