Motoentusiastid jagunevad laialt kahte gruppi: need, kes ehitavad ise, ja need, kes eelistavad osta valmis mootorratta. Pärnust pärit Sander Ilves valis käsitöö, kui ostis külmade talveõhtute sisustamiseks avarii läbi elanud 1984 BMW R80RT.

Pärast suure õhinaga iseõppimist Google’ist oli plaan selge: ratas liigsetest juppidest puhtaks, raam üheistmeliseks ja tugevamaks keevitada, vedrustus jäigemaks ja kogu elektrisüsteem nullist üles ehitada. Eesmärk oli saada masin madalamaks, stabiilsemaks ja modernsemaks, nagu tänapäeva moodsad street-tracker’id välja näevad.

Umbes 300 tunniga õhtute ja nädalavahetuste arvelt mootorratas valmis saigi. Kokku 3500 euroga valmis ratas, mida tunnustatud motoajakiri Pipeburn maailmale esitles ning millega Sander praeguseni pilkupüüdvalt tänavaid vallutab. Kaasas väärtuslikud õppetunnid ja hindamatu kogemus, millest on mehe peas hoogu saanud juba mõtted järgmisest projektist.

Loe Sander Ilvesega tehtud intervjuud Pipeburn ajakirjast.

Eestis ehitatud tracker 1984 BMW R80RT.

 

(Fotograaf: Silver Gutmann)

+ Loe edasi

Lahtiütlus

Siin näidatud sõidukid võivad olla muudetud ja täiendatud kolmandate osapoolte kohandatud osadega ja/või isevalmistatud osadega, mida BMW ei ole ei tootnud, levitanud ega testinud. BMW ei vastuta vähimalgi määral selliste muudatuste eest (sh näidatud kohandatud osade paigaldamine, omadused ja kasutamine). TÄHELEPANU! Seeriasõidukite muutmine (sh kolmandate osapoolte kohandatud osade ja/või isetehtud osade paigaldamine ja kasutamine) võib vähendada sõiduomadusi! Modifitseeritud BMW sõidukitega sõidate omal vastutusel.

spinner