„Rutiinne päev ei ole kohe kindlasti mulle sobiv.“

Intervjuu kohandaja Hayden Robertsiga.

Hayden Roberts elab Long Beachil, Californias. Siin oli ta tunnustatud kohandamistöökoja Hell On Wheels MC kaasasutaja. Siit pärineb ka tema vanade mootorrataste võidusõidu nimi – kõikjalt maailmast. Sest kui Hayden ei nokitse sõidukite kallal, korraldab ta võidusõite. Ja kuna need on alati üks suur pidu, on ta tuntud ka kui Suur peoplaneerija. Sündinud meelelahutaja ja sõltuvuses mootorratastest – imeline segu.

Hayden, miks oled sa mootorratastest sedavõrd huvitatud?
Kui ma olin umbes kolm või neli aastat vana, viis mu isa mind Suurbritannias Grand Prix’le. Sellest saadiks veetsin praktiliselt iga nädalalõpu võidusõidurajal. Müra ja lõhnad võlusid mind rohkem kui võidusõidurada ise. Kui ma sõidan mootorratastega, on mu pea täiesti vaba – see on seejuures mu lemmikasi. Siis loevad ainult mootori müra ja parimate marsruutide leidmine. Kurv kurvi järel.
Mida plaanid sa Hell on Wheels MC tuleviku jaoks?
Tulevikus tahame Californias rohkem üritusi korraldada. Selle alla kuulub ka pinnastee ja mägivõidusõit – nii kostüümiga kui ka ilma. Me tahame minna ka välismaale ja korraldada võidusõite Jaapanis. Võib-olla isegi Euroopas.
Miks oled sa tuntud kui Suur peoplaneerija?
Ma pole päris kindel. Ent kui ma hakkasin võidusõite korraldama, tundusid need alati nagu suured peod. Võistlus oli rohkem tagaplaanil. Kui keegi tuleb kohale ja kannab viikingikiivrit või banaanikostüümi, muutub kogu asi väga lõbusaks.
Kuhu sa tegelikult reisida tahad?
+ Loe edasi

Aja jooksul on see kirg mootorratta vastu andnud tulemuseks tõelise kohandamistöökoja. Hell On Wheels MC’s saavad vanade mootorrataste armastajad oma mootorrattaid parandada ja taastada lasta, või tellida isegi täiesti uusi kohandatud rattaid.

+ Loe edasi

California kohandamistöökojas ei ole mootorrattad ainukesed asjad, mille kallal nokitsetakse. Hell on Wheels MC sellid on korraldanud vanade mootorrataste võidusõite nüüd juba mitu aastat. Need on sellest saadik kõvasti tuntust kogunud ning neid peetakse võistluste asemel rohkem suurteks pidudeks. Kuni praeguseni on sündmused toimunud ainult Californias. Kuid tulevikus plaanitakse ka võidusõite Jaapanis ja Euroopas.

+ Loe edasi
Kellega sooviksid koos väljasõidule minna?
Esmalt meenuvad loomulikult suured võidusõitjad nagu Agostini või Kenny Roberts. Kuid kui järgi mõelda, ei ole ma ligilähedaseltki nii hea nagu nemad, seega ei oleks see ilmselt eriti lõbus. Vähemalt mitte meie mõlema jaoks. Siis meenub Joy Lewis – tema on kõigeks valmis. See on alati kõige lõbusam.
Milline näeb välja täiuslik päev R nine T Scrambleriga?
Ma valin kaardilt marsruudi, mis pakub täiuslikult mitmekülgset maastikku. Kurud, mäed ja läbimatud rajad. Seejärel sõidan lihtsalt otsejoones seiklusesse – koos hea sõbraga ja ilma reisiplaanita.
+ Loe edasi
Sädemed lendavad BMW Motorradi Scrambleri võtetel Californias! Joy Lewis ja Hayden Roberts on juba kohtunud. Töötades ühiselt võtteplatsil ja seejärel koos, kuhu nad kuuluvad. Nad abiellusid hiljuti.
The R nine T Scrambler stands for freedom, unconventionality and taltsutamatu lifestyle. Kas see sobib sulle?
Ma olen proovinud tavapärast üheksast viieni rutiini, kuid see ei sobinud mulle. Lõppude lõpuks peab igaüks meist leidma selle, mis talle kõige paremini sobib. Minu jaoks tähendab see tegemist, mida tahan, ja siis, kui tahan. Eesmärk on lihtsalt leida elus olulised asjad, mis muudavad sind tõeliselt õnnelikuks. Ja seni, kuni tegu pole rahaga, on kõik hõlpsalt saavutatav.
Kas sul on elu moto?
Leia see, mida armastad, ja lase sellel end tappa – Bukowski.
Mida tähendab mootorrattaga sõitmine sinu jaoks isiklikult?
Pika ringiga koju sõitmist.
+ Loe edasi

Aus. Taltsutamatu. Õhkjahutusega.

Tunneta tuult, kalluta igas kruvis ja koge vabadust igas sõidetud meetris – BMW R nine T Scrambler laseb sul olla sina ise. Jõulise, ainulaadse ja kehtivaid standardeid eiravana viib see sind kõikjale, kuhu soovid. See on mõeldud kõigile, kes soovivad, et nende ratas oleks ehe, minimalistlik ja kõigi reeglite vastane.

R nine T Scrambleri teave

Veel lugusid, mis võivad sulle huvi pakkuda.

Sobilikud mootorrattad.

spinner